detská izba (3) domov (23) family (7) iné (3) kuchyňa (9) ocenenia (2)

15. augusta 2012

Zaujímavý článok, čo Vy na to " kočky z východu" ???

Ikea do Košíc príde až o šesť rokov

Spoločnosť Ikea síce plánuje rozšíriť svoje pôsobenie aj na východ Slovenska, avšak nakupovať v nej isto nebudeme v roku 2014 ako sa pôvodne plánovalo. Nový termín sa posunul až niekedy k roku 2018, dovtedy si Košičania užijú jej sortiment najbližšie v Krakove alebo Budapešti. Švédsky nábytkársky gigant to zdôvodňuje tým, že momentálnou stredoeurópskou prioritou je rozširovanie ich obchodného centra v Bratislave.


KOŠICE. Ikea vo svojich predajniach ponúka najmä nábytok a vybavenie do bytu a záhrad. Vo väčšine z nich je aj tradičná reštaurácia so švédskymi jedlami a nápojmi.
Tá by mala vyrásť za pár rokov aj v Košiciach, čo znamená, že aj východniari si budú môcť dať obľúbené švédske národné jedlo mäsové guľôčky s krémovou omáčkou, zemiakovou kašou a brusnicovým džemom.
„Pracujeme na zámere vybudovať obchodný dom IKEA v Košiciach, stále však nemáme vybranú vhodnú lokalitu. Vzhľadom na komplikovanú situáciu s vlastníctvom pozemkov sme ustúpili od zámeru vybudovať náš obchodný dom v areáli bývalej magnezitky. Veľkosť obchodného domu v Košiciach by mala byť cca 14 000 m2 (pre porovnanie celkovú plochu bratislavskej Ikey momentálne rozširujú z 22 000 na 36 700 m2 - pozn. red.). Ponuka sortimentu a služieb bude rovnaká ako v Bratislave pred jeho rozšírením. Samozrejme, že nemôže chýbať ani obľúbená reštaurácia,“ dozvedeli sme sa od mediálnej manažérky Ikey Jany Hrubcovej.

S magnezitkou už Švédi nepočítajú

Ikea ešte v minulosti neoficiálne uvažovala, že ich obchodný dom v Košiciach by mohol byť v prevádzke v roku 2012, potom sa dátum posunul na rok 2014. Pri súčasnom rozširovaní svojej jedinej predajne na Slovensku však už hovoria až o roku 2018.
Neustále posúvanie termínov komentujú aj problémami s miestom, kde by ich obchodné centrum malo vyrásť.
„V roku 2009 sme sa dosť veľa venovali lokalite magnezitka. Vzhľadom na to, že sme od tejto lokality ustúpili, museli sme dôkladne premyslieť naše ďalšie kroky a znova zanalyzovať lokality v Košiciach. Sme v kontakte aj so zástupcami mesta a určite cítime ich záujem o to, aby naša spoločnosť vybudovala svoj ďalší obchodný dom IKEA práve v košickom regióne."

Raši: Verím, že tu budú skôr

Primátor Richard Raši (Smer) nám povedal, že príchodu Ikey by sa potešil aj ako bežný kupujúci, plusom by podľa neho bol aj vznik niekoľko desiatok nových pracovných miest.
„Za vedenie mesta môžem povedať, že isto urobíme všetko pre to, aby tu v Košiciach boli čo najskôr a nie až v roku 2018. Priamo s ľuďmi z Ikey som sa doteraz nestretol, to bude zrejme nasledovať až pri finalizácii ich zámeru, ale nedávno sme rokovali s dvoma developerskými firmami. Tie hľadajú možnosti obnovenia tohto projektu na mieste, ktoré by vyhovovalo nielen investorovi, ale aj mestu a našim obyvateľom. O konkrétnych lokalitách by som zatiaľ nerád rozprával. Je ich viac, no problémom môže byť cena pozemkov. Ak sa niečo v tejto veci udeje, budeme o tom verejnosť informovať,“ hovorí primátor.
Hlad Košičanov po nakupovaní v tomto obchodnom dome je už teraz pomerne značný. Svedčí o tom aj fakt, že na Facebooku existuje skupina Chceme Ikeu do Košíc, ktorá má už 1 446 priaznivcov.
Predstaviteľov spoločnosti taký obrovský záujem internetovej komunity na východe príjemne prekvapil.
„Tento fakt vnímame veľmi pozitívne. Sme radi, že naša spoločnosť má toľko priaznivcov aj vo vašom regióne. O podobnej aktivite vo svete nemáme informácie,“ dodala Jana Hrubcová.

ico

Fakty o Ikea

Švédska Ikea je spoločnosť ponúkajúca nábytok a bytové doplnky, ktorú v roku 1943 založil Ingvar Kamprad
Ich cieľom je ponúkať široký sortiment výrobkov „za také nízke ceny, aby si ich mohlo dovoliť čo najviac ľudí“
Ikea má celkovo 332 obchodných domov v 40 krajinách sveta, do ktorých každý rok zavíta cca 590 miliónov návštevníkov.
Tržby reťazca za rok 2011 predstavovali 25,2 miliardy €, aj napriek poklesu predajných cien o 2,6 percenta im vzrástol čistý zisk na 2,97 miliardy eur.
jsv


Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/6481610/ikea-do-kosic-pride-az-o-sest-rokov.html#ixzz23dfj8XNlhttp://www.ikeahackers.net/2012/08/cheapest-most-expensive-places-in-world.html
 tiež zaujímavý článok .....................................hmmmm.............................Kami

2 komentáre:

  1. Myslím, že tieto plány sú ako plány môjho syna... tiež všetko odkladá na neskôr... na neurčito :)

    OdpovedaťOdstrániť